DASAMAG

Azot całkowity (N) 24%; w tym:
azot amonowy 16,2%
azot saletrzany 7,8%
Całkowity tlenek magnezu (MgO) 6%
Siarka rozpuszczalna w wodzie 10%

Dasamag z Duslo jest uniwersalnym nawozem azotowym dodatkowo zawierającym siarkę i magnez. Znajduje zastosowanie przy nawożeniu rzepaku, zbóż, roślin krzyżowych i okopowych jak również warzyw i owoców oraz wszystkich roślin potrzebujących zwiększonych ilości siarki do prawidłowego rozwoju. Rzepak i zboża ozime nawozimy najczęściej pogłównie wczesną wiosną w celu jak najszybszego dostarczenia osłabionym po zimie roślinom dwóch form azotu, siarki oraz magnezu.

Dużym atutem Dasamagu w porównaniu do innych występujących na rynku nawozów azotowo – siarkowych jest zawartość magnezu. Tlenek magnezu pobierany jest przez rośliny oraz częściowo neutralizuje, łagodzi zakwaszające działanie siarczanu amonu i azotanu amonu.

Dasamag jest przede wszystkim stosowany jako pierwsza, wiosenna dawka startowa ale może być oczywiście również użyty w dwóch, trzech dawkach dostarczających azot, siarkę i magnez podczas całego okresu wegetacyjnego roślin. Przed użyciem wskazane jest zrobienie analizy gleby w celu określenia zawartości poszczególnych składników pokarmowych aby oszacować potrzeby żywieniowe roślin.

Karty charakterystyki: